ТОВ Метизний завод “ДОНА” спеціалізується на виробництві зварювального дроту для напівавтоматичного зварювання конструкцій і деталей у середовищі захисного газу (ГОСТ 2246-70 і EN ISO 14341), для виготовлення електродів (ГОСТ 2246-70), а також дроту звичайнї якості з подальшою термічною обробкою (ГОСТ 3282-74).

У складі ТОВ Метизний завод «Дона» три цехи: волочильний цех, цех нанесення мідного покриття і цех рядного намотування зварювального дроту на касети.

виробництво дроту

Волочильный цех
Складається з ділянки середнього волочіння, тонкого волочіння та ділянки термічної обробки.

На етапі середнього волочення виробляється, як готова продукція, так і заготовка для подальшого волочіння тонких розмірів.

Продукція і заготовка виробляються в великих вантажних мотках  вагою до 1000 кг і в малих мотках, вагою до 100 кг.

Максимальна виробнича потужність ділянки середнього волочення – до 2,5 тисяч тонн місяць.

Ділянка термічної обробки

Складається з електричних колпакових печей.  Термічна обробка може здійснюватись в захисній атмосфері (у середі азоту) або без азоту.

Ділянка тонкого волочіння
Діаметри дроту, що виробляється на цій ділянці  – 0,55 – 2,0 мм. Дріт виготовляється в малих мотках вагою до 80 кг і більш вантажних мотках вагою до 800 кг, а також здійснюється волочіння заготовки для нанесення мідного покриття та подальше рядне намотування на металеві катушки  вагою до 900 кг.

Устаткування дозволяє вигтовляти дріт Св08Г2С зі звичайним станом поверхні (залишковий залишок змазки до 200г/тн), а також з механічною полірованою поверхнею (залишковий залишок змазки – до 100г/тн).

 

Цех нанесення мідного покриття
Складається з лінії хімічного нанесення мідного покриття на зварювальний дріт Св08Г2С. Діаметри дроту – 0,8 – 2,0 мм. Дріт випускається в малих мотках вагою 20 – 80 кг, а також здійснюється намотка на металеві катушки масою до 900 кг для подальшої передачі в цех рядного намотування.
Конструкція лінії дозволяє здійснювати нанесення спеціальних покриттів на поверхню і отримувати, так звану, проволоку з хімічно полірованою поверхнею.

Цех ряднго намотування зварювального дроту

Зкладається з двох ділянок: безпосередньо ділянки рядного намотування і ділянки виготовлення дротяних каркасних касет.
Ділянка рядного намотування має у своєму складі станки рядного намотування. Рядне намотування дроту може здійснюватися на дротяні каркасні касети К300 (В300) масою 15 – 18 кг , на пластикові касети К300 (S300) – масою 15 кг і пластикові касети К200 (S200)– масою 5 кг.

Дріт на касетах упаковують в поліетиленову плівку і картонні коробки. Для запобігання окислення дроту в упаковку вкладається силікагель. Коробки зі зіварювальним дротом встановлюються на піддони і упаковуються стрейчевою плівкою.

Ділянка виготовлення дротяних каркасних касет
Зварювання каркної касети здійснюється в кондукторі для виключення зміни геометричних розмірів касети при зварюванні. Потужність ділянки –  12000 каркасних касет в місяць.

Весь зварювалий дріт у великих вантажних та малих мотках упаковується в поліетиленову плівку на ділянці упаковки у всіх цехах заводу.

Операційний контроль, контроль якості готової продукції, а також весь необхідний комплекс випробувань дроту здійснює ВТК і лабораторія.